• Strona główna
 • Wygraj z rakiem!
 • Dieta surowa, która jest... smaczna!
 • Czy woda może być jedynym lekiem
 • Zdrowe odżywianie
 • Zdrowie w zasięgu myśli
 • Sposób badania
 • Dieta surowa, która jest... smaczna!

   

  Jak poprzez odpowiedni dobór surowych składników swojego pożywienia możesz odmienić siebie

  Jak często zastanawiasz się, czy to, co właśnie jesz wyjdzie Ci na zdrowie? Kiedy przeczytałem poniższy spis - doszedłem do wniosku, że jem większość z wymienionych w nim rzeczy:

  1. Przede wszystkim cukier i produkty w skład których wchodzi, takie jak dżem, różnego rodzaju galaretki, lody, ciasta, landrynki, guma do żucia, napoje słodzone cukrem, soki słodzone cukrem, owoce, owoce konserwowane za pomocą syropu cukrowego.
  2. Keczup, musztarda, ostre sosy pomidorowe.
  3. Bardzo słone produkty: chipsy, solone orzeszki, krakersy itp. O skutkach ubocznych soli pisałem w części pierwszej.
  4. Wyroby z białego, przetworzonego przemysłowo ryżu.
  5. Jedzenie mocno smażone.
  6. Tłuszcze nasycone i oleje hydrogenizowane.
  7. Margaryna.
  8. Masło hydrogenizowane.
  9. Kawa, napoje kawowe, herbata, alkohol, mleko.
  10. Nikotyna.
  11. Wieprzowina i wyroby z niej.
  12. Jakiekolwiek ryby wędzone.
  13. Jakiekolwiek wędzone mięso, szynki, kiełbasy itp.
  14. Hot dogi, hamburgery, kanapki z mięsem.
  15. Kurczaki hodowane na hormonach (stymulatorach wzrostu).
  16. Zupy konserwowane i koncentrowane.
  17. Wyroby z białej mąki (chleb biały, ciasta, ciasteczka, torty, krakersy, wafle, makaron, spaghetti itp.).
  18. Zażywanie leków (aspiryna, środki nasenne, przeciwbólowe, antyhistaminowe) bez konsultacji z lekarzem.

   

   

  Następnie spojrzałem na tytuł tej wyliczanki i powiało grozą, bo właśnie zobaczyłem napis...

  Tego lepiej nie jeść i nie pić

  Czy to możliwe, że większość tradycyjnych potraw, jakie jemy na co dzień ma się nijak do zdrowego odżywiania? Z tego, co za chwilę możesz przeczytać w opisywanym tu ebooku - niestety tak. Niewłaściwe odżywianie przyczynia się bywa nie tylko powodem naszego złego samopoczucia, ale może również prowadzić do poważnych schorzeń.

  Autorzy ebooka „Dieta surowa, która jest... smaczna!” przedstawiają sposób, dzięki któremu możesz płynnie przejść z dotychczasowej diety na naprawdę zdrowe odżywianie się oparte na owocach i warzywach.

  W książce znajdziesz też opisy wielu owoców i jarzyn. Aby sprawdzić ich listę - odwiedź spis treści.

  Dla przykładu, przyjrzyjmy się kukurydzy:

  "Kukurydza jest bardzo zdrowa - jedna kolba słodkiej, gotowanej kukurydzy dostarcza zaledwie 90 kcal, dużo zaś błonnika pokarmowego i potasu.

  Z kukurydzy wykorzystuje się znamiona, czyli miotełkę włosków, kolby, łodygi i liście. Znamiona zawierają olejek eteryczny, olej tłusty, garbniki, żywice, cukry, kwasy organiczne, witaminy C i K oraz sole mineralne. Ziarno kukurydzy zawiera sporo wody, białka, tłuszczów, włókien surowych, witaminy A, B1, B2, E, oraz C. Żadne ze zbóż nie zawiera tyle tłuszczu co kukurydza, jest to jednak tłuszcz bardzo zdrowy, ponieważ zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, głównie linolowy i linolenowy, niezbędne do prawidłowego rozwoju człowieka. Kukurydza jest jednym z podstawowych zbóż. Otrzymuje się z niej kaszę i bardzo delikatną mąkę.

  Wywar za znamion kukurydzy od wieków uznawany jest za środek moczopędny, rozkurczowy i przeciwzapalny, pomocny w kamicy nerkowej, zapaleniu nerek i wątroby, zapaleniu pęcherzyka żółciowego i przewodów żółciowych, zapaleniu miedniczek nerkowych, paradentozie, reumatyzmie, skazie moczanowej, cukrzycy, otyłości; zwiększa wydzielanie żółci oraz ilość usuwanych z moczem moczanów, fosforanów i szczawianów; likwiduje obrzęki spowodowane niewydolnością nerek, reguluje miesiączkę, oczyszcza organizm, zwiększa popęd płciowy, obniża ciśnienie krwi. Mąka kukurydziana polecana jest rekonwalescentom i osobom nie tolerującym glutenu pszenicy. Olej kukurydziany obniża poziom cholesterolu we krwi; nasiona osłaniają, goją i regenerują błony śluzowe żołądka i jelit, co szczególnie pomaga przy wrzodach żołądka.

  Błonnik pokarmowy zapobiega zaparciom i zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów.

  Potas wpływa na utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej organizmu oraz prawidłowego rytmu serca, co zmniejsza ryzyko udaru mózgu i zawału serca.

  Znakomity budulec dla mózgu, kości i mięśni.

  Kolby gotować na parze; spożywać z zielonymi warzywami." - radzą autorzy ebooka.